Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 44€! (išskyrus Neringą)

 

Eterinių aliejų laikymas ir galiojimo terminas

 

Galbūt jau daugelis ir žinote, bet pakartosiu, nepakenks 😊

Eteriniai aliejai turi būti laikomi tamsaus stiklo buteliukuose, vengiant tiesioginių saulės spindulių ir karščio. Buteliukas visuomet turi būti sandariai užsuktas. Kodėl reikalingos tokios laikymo sąlygos? Dėl to, kad sąveika su deguonimi ir aukšta temperatūra, sutrumpina eterinio aliejaus galiojimo laiką. Jei paliksite buteliuką atsuktą, jis ne tik pradės oksiduotis, bet ir sparčiai garuos. Eterinius aliejus sudaro ypač mažos ir ypač lakios molekulės.

Galiojimo terminas įvairių eterinių aliejų grupių skirtingas. Greičiausiai sunaudoti reikia citrusinius e.a., būtent tuos, kurie spausti iš vaisių žievelių. Tai apelsinų, citrinų, greipfrutų e.a. Jų galiojimo terminas 1 – 2 metai.

Maždaug per dvejus, trejus metus reiktų sunaudoti ir spygliuočių e.a. Tačiau tai nėra taisyklė be išimties. Jei jūs pvz. Pušų e.a. buteliuką prasukate kartą per mėnesį, laikote jį teisingai, tai aliejus gali būti geras ir ilgiau. Svarbu stebėti ar nesikeičia jo kvapas ir spalva, ar nepasidarė drumstas, ar neatsirado nuosėdų. Tai ženklai, kad aliejus jau gali būti netinkamas naudojimui.

Na o visi kiti eteriniai aliejai tinkami ilgam naudojimui. Nors ir oficialiai ant buteliukų yra nurodomas kelių metų terminas, bet tai tik valstybinių įstaigų nurodymai. Realiai, tai daugelis nesensta dešimt metų ir ilgiau, o dervų eteriniai aliejai ir iki šimto metų 😊

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių