Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 44€! (išskyrus Neringą)

 

Kada jau galima/reikia naudoti anti-age kremą?

 

Tai vienas iš dažnesnių klausimų, kurių sulaukiu. Čia yra svarbu žinoti odos fiziologinius procesus.

Kas palaiko odą jauną? Tai kolagenas, elastinas, hialiurono rūgštis, kurie gyvena viduriniame odos sluoksnyje, dermoje. Kolagenas ir elastinas yra baltymai. Kolagenas tarsi spiralė, o elastinas kaip siūlai. Susitraukdami ir išsitempdami, jie užtikrina odos elastingumą, tamprumą, standumą. Visi tarpai tarp šių baltymų užpildyti skysčiu, hialiurono rūgštimi. Kuo jos daugiau, tuo daugiau vandens molekulių ji gali pritraukti, tuo oda bus stangresnė.  

Vaikų ir jaunų žmonių kolageno skaidulos nuolat atsinaujina, tačiau su laiku, šis procesas retėja. Su amžiumi, maždaug nuo 25 metų, kolageno ir elastino išsiskiria vis mažiau. Oda tampa plonesnė, jautresnė, pradeda raukšlėtis, praranda savo elastingumą, tamprumą, drėgmę. Ir ne tik tai lemia odos senėjimą.

Priežąstys lemiančios odos senėjimą:

  • Laisvieji radikalai
  • Genetika
  • Hormoniniai pokyčiai
  • Nesaikingas buvimas saulėje
  • Neteisinga mityba
  • Užteršta aplinka
  • Rūkymas
  • Glikacija

 

Apie kiekvieną punktą būtų galima daug kalbėti, bet išsiplėsiu tik apie vieną, nes turbūt pirmą kartą girdite žodį „glikacija“. Tai toks procesas vykstantis organizme, kai cukraus molekulės prisikabina, prisiklijuoja prie baltymų, lipidų molekulių ir sugadina jų funkcijas. Kai žmogus valgo daug cukraus turinčio maisto, jo perteklius prisikabina prie kolageno skaidulų ir tarsi suklijuoja jas, tarsi padaro tiltus. Kolageno skaidulos nebegali tinkamai funkcionuoti, jos netenka savo elastingumo, tamprumo. Veido odoje pradeda ryškėti raukšlelės, ji suglemba. Kolagenas nebegali deramai atlikti vandens sulaikymo funkcijos, oda sausėja. Taip pat, tai gali būti viena iš pigmentinių dėmių atsiradimo priežąščių, nes glikacija suaktyvina melanocitus. Ir žinoma, gali prasidėti bėdos su sąnariais, nes kolageno gausu ne tik odoje, bet ir kauluose, sąnariuose, kremzlėse, raiščiuose, raumenyse ir t.t.

Viso to rezultatas, oda papilkėja, nebetenka gyvybingumo, raukšlėjasi, suglemba, praranda švelnumą, atrodo pavargusi.

Ką daryti? Keisti mitybą. Atsisakyti saldumynų, valgyti daugiau antioksidantų turinčio maisto, susitvarkyti žarnyno darbą ir sureguliuoti dienos režimą, kad pakankamai miegotumėte.

Taip pat naudoti tik natūralius kremus, serumus, drėkiklius, be sintetinių priedų, su natūraliais eteriniais aliejais, kurių dominuojanti molekulė Linalool. Linaloolis skatina odos regeneraciją, nes suaktyvina kolageno ir elastino gamybą, taip pat turi priešuždegiminį poveikį.

Taigi, kiek iš visų aukščiau paminėtų punktų turite savo gyvenime? Jei daugiau nei vieną, tai anti-age priemones naudoti jums tikrai jau metas 😊 O dar geresnis sprendimas būtų, prie anti-age kremo derinti ir sveikesnį gyvenimo būdą!

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių