Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 44€! (išskyrus Neringą)

Nemirtingieji šlamučiai

Jau nuo Antikos laikų šlamutis vadinamas „immortelle“, kas reiškia nemirtingumą.

Šlamučių žiedai atrodo kaip mažos geltonos saulutės ir ko gero daugelis esate juos matę, mat šių augalų galima rasti taip pat ir Lietuvoje.

Yra keli šimtai rūšių šlamučių šeimoje, bet tik iš kelių rūšių yra išgaunamas eterinis aliejus.

Helichrysum Italicum – išgaunamas išskirtinių savybių turintis šlamučių eterinis aliejus. Produktas gaunamas iš šių augalų geltonų žiedynų, distiliuojant vandens garais.
Šlamučių eterinis aliejus nepaprastai veiksmingas odos regeneracijai, todėl gelbėja esant sumušimams, kraujosrūvoms, randams po operacijų, skatina greičiau užsitraukti odos pažeidimus. Panaudojus iškart po traumos, nesusidaro kraujosrūvos. Ypač gerai veikia sinergijoje kartu su Pistacijų eteriniu aliejumi.
Taip pat būdingas uždegimus slopinantis ir raminantis veikimas. Dėl nuo uždegimų saugančių savybių aliejumi galima masažuoti gydant artritą ir reumatą.
Jis nuramina ir išsklaido liūdesį, tai lyg medus sielai. Jis sumažina streso, įtampos poveikį su nerimu susijusias ligas.

Pierre Franchomme ir Daniel Penoel šlamučių e.a. priskiria šias savybes:

       –  pats galingiausias, šiuo metu žinomas aliejus nuo kraujosruvų
       –  kepenų ląstelių stimuliatorius
       –  mažina cholesterolio kiekį
       –  antikatarinis, mukolitinis (rinitas, bronchitas)
       –  antispazminis
       –  traumos, žaizdos (šviežių randų gydymas)
       –  kepenų patologijų kilmės galvos skausmai

Šis aliejus tikrai turi nepaprastų galių dėka savo unikalios sudėties. Ląstelių regeneraciją įtakoja sudėtyje esantis ketonas – italidionas. Vienas iš daugelio ketonų, kuris nėra toksiškas. Žinoma, vartojant protingai, nepilant „ant savęs“ buteliukais 😊 Iš kitos pusės jo perdozuoti nepavyktų ir dėl kainos!

 Kas įtakoja tokią nemažą kainą? Pagrindinis veiksnys – žaliava. Vienam kg eterinio aliejaus gauti, reikia išdistiliuoti 3 kubinius metrus šlamučių žiedų.

Kvapų sode gali pasiūlyti dar vienos rūšies šlamučių eterinį aliejų. Gaivus ir aromatingas, distiliuotas iš Madagaskaro šlamučių žiedų eterinis aliejus (Helichrysum bracteiferum). Šio eterinio aliejaus chemotipas CINEOLE (EUCALYPTOL), ALFA-HUMULEN, tai visiškai kitoks eterinis aliejus nei Italinių šlamučių, nepainiokite!!!

Kadangi šio eterinio aliejaus sudėtyje dominuoja cineolas, jis gali pagelbėti esant peršalimui, bronchitui, gerklės perštėjimui, skausmingiems raumenims ir sąnariams.

 Sudėtyje yra molekulių, kurios stimuliuoja antinksčių darbą, kortizolio išsiskyrimą. Molekulė beta-caryophyllene veikia kaip imuniteto stimuliatorius ir taip pat jame yra nedidelis kiekis terpineol-4-ol. Ši molekulė sugeba bakterijas veikti trim keliais. Pirma, ji prisikluoja prie bakterijos ir suardo jos sienelę, kas lemia bakterijos žūtį. Antra, ši molekulė geba keisti aplinką, kurioje dauginasi bakterijos. Kaip žinote, bakterijos labai nemėgsta rūgščios aplinkos. Terpinen-4-ol mažina aplinkos pH ir bakterijos nebegali daugintis. Ir trečia, ji sumažina bakterijų pasipriešinimą, jautrumą kitiems vaistams. Taip, Madagaskaro šlamučių sudėtyje jos nėra daug, bet naudojant sinergijoje su pvz. arbatmedžių (Malaleuca alternifolia) ar mairūnų (Origanum majorana) eteriniais aliejais, tai būtų tikrai veiksminga, antibakterinė sinergija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių