Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje nuo 44€! (išskyrus Neringą)

Sinergijos pagal penkis Visatos elementus

Vanduo, Medis, Ugnis, Žemė ir Metalas penki elementai yra visatos sandaros ir harmonijos pagrindas. Kinų filosofija ir medicina sako, kad žmogaus organizmą sudaro 5 pagrindinės sistemos, kurios viena kitą valdo tarpusavio reguliavimo principu.  Gyvybinė energija Či eina ratu per visas sistemas. Kadangi visa Visatoje juda ir keičiasi cikliškai, mes taip pat judame ratu, per kiekvieną stichiją skirtingu savo gyvenimo etapu. Kiekviename elemente atpažinsime skirtingas savo dalis, apie kurias galbūt nežinojome. Tai procesas, kuris primena, kad viskas yra Viena. Gamta turi visus atsakymus, ir  ši koncepcija yra priemonė, padedanti mums giliau ieškoti savęs, remiantis žinojimu, kad mes turime visą mums reikalingą išmintį. Viskas, ką mums reikia padaryti, tai susigrąžinti savo žinojimą, o eteriniai aliejai gali padėti tai padaryti gražiausiu būdu – tiek užburiančiu aromatu ir gydomosiomis savybėmis, tiek savo aukštomis energijomis.

Vandens elementas

Vanduo yra skystas elementas, kuriam būdinga slėpininga gelmė, savos paslaptys ir mįslės. Vanduo mumyse yra panašus į vandenį išorėje – jis gali būti užterštas, nešvarus, užsistovėjęs arba tyras, švarus, dovanojantis gyvybę. Vanduo saugo mūsų pozityvią ir negatyvią energiją, mūsų emocijas, mintis ir žodžius.

Vandens elementas yra susijęs su mūsų įgimta išmintimi. Gimę turėjome vidinį žinojimą – intuiciją, kuri vedė mus per gyvenimą ir kuri vis dar yra visuose mumyse. Laikui bėgant pamirštame, kad gimėme iš šios vandens energijos, prarandame pasitikėjimą pasauliu ir imame bijoti daugelio dalykų. Vandens stichijos emocija: baimė.  

Vandens elemento sezonas yra žiema, kuri atspindi mūsų tamsią sielos naktį – mūsų poreikį kontroliuoti ir nesugebėjimą tiesiog pasitikėti. Kai esame baimės būsenoje, mūsų Vandens elementas yra visiškai išbalansuotas. Vandens elemento organas yra inkstai – pats svarbiausias organas kinų medicinoje.

Emociniai išbalansavimo simptomai gali būti panikos priepuoliai, nesėkmių baimė, fobijos, darboholizmas, pervargimo jausmas ir negalėjimas susitvardyti, depresija, jautrumo, nerimo ar nervingumo jausmas.

Fiziniai simptomai gali būti sunkumas pakilti ryte, apatinės nugaros dalies skausmas, raumenų įtampa abipus stuburo, kryžkaulio skausmas, maišeliai po akimis, sumažėjęs lytinis potraukis, inkstų infekcija, reprodukciniai sutrikimai, patinimai, celiulitas, taip pat išblyškimas ir bendras nuovargis. 

Svarbu prisiminti, kad viduje mes visuomet turime žinojimą, o baimė yra tik natūralus žmogaus atsakas į dalykus, kurių nesuprantame. Vanduo valo, maitina, atspindi ir primena mums, kad turime viską, ko mums reikia. Tikėjimas savimi ir savo idėjomis gali padėti nuversti kalnus. Galinga upė prasideda nuo vieno sniego tirpsmo lašelio kalno viršūnėje. Mes visi turime savyje šią Vandens galią!

Eterinių aliejų sinergija „Vanduo“  kviečia įsiklausyti į save ir nugalėti savo baimes. Eteriniai aliejai turi stiprią gyvybinę jėgą, aukštus vibracinius dažnius ir gali pagelbėti šalinant lėtinį nuovargį, atstatant emocinę pusiausvyrą, subalansuojant mintis. Vandens sinergijos aromatas padės išmokti atpažinti savo baimes ir į jas įsigilinti, žengti į priekį mažyčiais žingsneliais, neišsekinti savo energijos, pastebėti užstrigimą ir sąmoningai iš jo išeiti pačiais priimtiniausiais ir švelniausiais būdais. Padės išmokti rasti erdvės ir laiko susiderinti su savo paties ritmu, ramiai apsvarstyti rūpimus dalykus, pasinaudoti nauju energijos antplūdžiu ir atrasti savyje naujas galimybes.

Medžio elementas

Medis pavasario, augimo ir naujų pradų elementas. Pavasaris atspindi šviesą, viltį. Tai pakilimo energija. Medžio elementas yra susijęs su mūsų emociniu lankstumu. Kai šio elemento energija subalansuota, turime aiškią savo kelio viziją ir atsipalaidavę bendraujame su pasauliu. 

Emociniai simptomai, kurie gali pasireikšti Medžio elementui esant disbalanse, yra pyktis, agresija, neryžtingumas, nekantrumas, nepastovumas, dirglumas, pavydas, per didelis planavimas, griežtas požiūris ir vertinimas, kontrolė. Šios emocijos yra či tėkmės sutrikimo pasekmė. Sysijusios emocijos yra apmaudas, įtūžis, įniršis ir pavydas. Sveika či tėkmė labiau pasireiškia atkaklumu nei agresija.

Medžio elemento organai, kepenys ir tulžies pūslė, energija – Vėjas. Padidėjęs vidinis Vėjas sukelia kepenų ligas, migreninius skausmus, žmogų kamuoja spazmai, drebulys, mėšlungis, sustingę sąnariai, skydliaukės ligos, galimi insultai, infarktai. Sunkumai užmiegant, taip pat kepenų či tėkmės pažeidimo pasekmė.

Eterinių aliejų sinergija „Medis“ padės įgyti pusiausvyrą, išmokti lankstytis ir siūbuoti it kokiam gluosniui, o ne stovėti nepajudinamai ir net sulūžti.  Eteriniai aliejai turi stiprią gyvybinę jėgą, aukštus vibracinius dažnius ir gali pagelbėti susigrąžinti ąžuolo stiprybę ir gluosnio lankstumą. Medžio sinergijos aromatas padės išmokti suderinti atkaklumą ir jėgą su atvirumu bei ramumu, eiti pirmyn su visas ribas peržengiančiu ryžtu ir valia, matyti platesnį vaizdą, ieškoti geriausių sprendimų ir pradėti pokyčius. Išmokti valdyti pyktį ir susierzinimą, kalbėti apdairiai renkant žodžius, tvarkytis su nusivylimu.

Ugnies elementas

Ugnies elementas tai vasaros įkarštis. Šis elementas simbolizuoja virsmą, laisvę ir daug džiaugsmo. Jei esame harmonijoje, patiriami nusivylimai yra tiesiog mūsų mokymosi dalis ir jei mūsų širdys atvertos, esame mylintys, spontaniški, kupini džiausgmo, juoko, kurybiškumo ir motyvacijos – tai gyvenimo vasara. Širdyje slypi sąmonė ir protas, nuo jos sveikumo priklauso visa mūsų protinė veikla, atmintis ir susikaupimas, taip pat miegas ir sapnai. Širdis yra Sielos buveinė. Dėkingumas, kuklumas, įvertinimas ir mandagumas atsiranda čia, todėl yra sakoma „žmogus geros širdies“.

Kai žmogus neklauso savo širdies, kurioje slypi visi atsakymai, Ugnies elemento pusiausvyra sutrinka. Emociniai Ugnies disbalanso simptomai gali būti meilės sau trūkumas, žema savivertė, jautrumas, gilus liūdesys, emocinis nepastovumas, žmogus nesugebės logiškai elgtis, užvaldys nerimas, kūrybingumas bus užblokuotas.

Fiziškai tai gali pasireikšti krūtinės ar širdies skausmu, krūtinės įtampa, kraujospūdžio problemomis, nemiga, arterijų problemomis, kaklo ir pečių sąstingiu, pernelyg aktyviu protu ir psichiniu nuovargiu, celiakija, galvos svaigimu, prasta kraujotaka, imuniteto problemomis, susijusiomis su dažnu peršalimu ar infekcijomis. Širdies či silpnumas sukelia nuovargį, blyškumą, prakaitavimą dieną, dusimą, nerimą, nemigą.

Negaluojanti Ugnis paveikia Žemę, Žemės sutrikimai persiduoda Metalui. Pernelyg stipri Ugnis išsekina Vandenį. Kai Ugnis yra galingesnė už Medį, Medžio karalystei priklausanti energija Vėjas, išnešioja Ugnį po visą organizmą.

Eterinių aliejų sinergija „Ugnis“ padės atgauti taip reikalingą aistrą, energiją ir džiaugsmą. Gyvenimas dabar, šią akimirką yra būdinga subalansuotai Ugniai, ypač jei dabarties akimirka neatsiejama nuo malonumų ir kitų žmonių. Viską reikia išgyventi, nepakanka tik turėti apie tai informaciją. Tik mylėdami save ir klausydami savo Širdies, galime išgyventi visas gražiausias emocijas, patirti įgimtą džiaugsmą, meilę ir tikėjimą.

Žemės elementas

Žemės stichija yra pirmoji, kurią kiekvienas žmogus turi gerai pažinti ir suprasti, nes ji apima ir palaiko visas kitas stichijas.

Žemės stichija ypatinga tuo, kad gali sureguliuoti, „sucentruoti“ visų stichijų energijas. Žemės stichija, tarsi ašis, yra centre. Kai ta ašis pasislenka į kažkurios stichijos pusę – disharmonija sukelia šios stichijos ligas.

Žemės elemento metų laikas –ruduo. Tada energija pradedama kaupti.

Motina Žemė mus maitina ir stiprina. Panašią reikšmę turi Žemės elemento organas blužnis. Ji maistą mūsų kūnuose paverčia į ČI (energiją), kad pamaitintų ir sutvirtintų visus kitus kūno organus.

Todėl mityba tokia svarbi mums – mes ne tik gauname maisto medžiagas, bet Žemės stichijos dėka (skrandžio ir kasos-blužnies kanalų dėka) galime sureguliuoti savo energetinį kompiuterį, valdantį tiek mūsų metabolizmo procesus, tiek psichoemocinę būseną. Žemės stichija atsakinga už adekvatų mąstymą bei atmintį. Ją išsekina intensyvus protinis darbas, nerimas, ilgas problemos sprendimo ieškojimas.

Emociniai Žemės disbalanso simptomai yra pernelyg stiprus poreikis kažkam, emocinis nepastovumas, pernelyg ilgas jaudinimasis, apsėdimas, savininkiškumas, prisirišimas ar pernelyg varginantis įprotis, jausmas, kad esi nepalaikomas, nesubalansuotas ar išsibarstęs, emocinis valgymas, proto rūkas. Pagrindinė sutrikusios Žemės emocija yra nerimas. Neramios mintys vis sukasi ir neleidžia užbaigti suplanuotų veiksmų. Ilgainiui nerimas gali virsti kaltės jausmu.

Fiziškai tai gali pasireikšti kaip stiprus potraukis saldumynams, alkis, persivalgymas ar apetito praradimas, vidurių pūtimas, vandens susilaikymas, gausios menstruacijos, diabetas, candida, silpna energija, padidėjęs rūgštingumas, gleivinės, skrandžio problemos, riebalų perteklius, drėgmė ir gleivės. 

Norėdami subalansuoti Žemės stichiją, turėtumėte kuo daugiau būti gamtoje, vaikščioti basomis, sveikai maitintis.

Eterinių aliejų sinergija „Žemė“ padės nurimti ir jaustis geriau. Eteriniai aliejai turi stiprią gyvybinę jėgą, aukštus vibracinius dažnius ir gali pagelbėti šalinant drėgmę, suaktyvinant blužnies či, nudrenuojant kūną,  šalinant lėtinį nuovargį,  sausinant gleives, atstatant emocinę pusiausvyrą, subalansuojant mintis. Žemės sinergijos aromatas padės išmokti girdėti savo vidinį balsą,  mylėti kitus neprarandant ir neaukojant savęs bei liguistai nesijaudinti jei kažkas vyksta ne taip, kaip buvo suplanuota.

Metalo elementas

Metalas paskutinis iš penkių elementų rato. Šis elementas simbolizuoja pabaigą. Tai vėlyvas Ruduo, kai gamta paleidžia, išsilaisvina ir stengiasi užbaikti šį ciklą. Metalo elementas valdo vieną svarbiausių žmogaus gyvybinių funkcijų – kvėpavimą. Pagrindinis organas – plaučiai.

Metalas simbolizuoja paleidimą, daiktų nelaikymą. Šis elementas sujungia visus elementus gražiu priminimu, kad viskas, kuo trokštame būti, mes jau esame, tačiau judėdami per gyvenimo ciklus tai pamirštame. 

Nesubalansuotas Metalas tai sielvartas ir liūdesys. Emociškai tai gali sukelti gailestį, pažeidžiamumą, pernelyg didelį jautrumą išorinėms įtakoms ar kitų emocijoms. Arba priešingai, gali atsirasti jautrumo trūkumas. Metalo elemento emocijos melancholija ir prisiminimai, labai dažni senatvėje. Kai energija sutrinka, prisiminimai gali virsti kaltės jausmu.

Plaučiai kontroliuoja visą organizmo Či bei kūno paviršių, odą ir odos plaukelius. Sutrikus plaučių pusiausvyrai oda tampa sausa, jautri, ją niežti, padidėja prakaitavimas ir organizmas tampa išoriškai labiau pažeidžiamas. Žmogus jaučia silpnumą, dusulį, blyškumą, nuovargį ir užkimimą. Problemos pasireiškia nosies užsikimšimu, pablogėjusia uosle. Porinis organas storoji žarna, todėl dažnos problemos su vidurių užkietėjimu ar viduriavimu. Rūkantiems ar rūkiusiems šis ryšys paaiškina, kaip rūkoma cigaretė gali sudirginti vidurius.

Eterinių aliejų sinergija „Metalas“ švelniai primins, kad neverta laikytis praeities ir dėl kažko sielvartauti, verčiau išlaikyti savo sąmonę tyrą, o protą apsaugoti nuo tuščių minčių. Aromatas skatina paleisti, atiduoti, atsisakyti nepageidaujamų dirgiklių, nuodingų minčių ir nereikalingų daiktų. Svarbu suprasti, kad ilgalaikis sielvartas ir atsiribojimas nuo kitų, žalingas emociškai. Emocijos, jausmai ir santykių kasdienybė ne tik reikalingi, bet ir būtini, kad išlaikytum sveikatą ir pusiausvyrą linksmuosiuose gyvenimo kalneliuose.

Naudojimo būdai

Šias sinergijas galima naudoti garinimui, įkvėpti nuo nosinaitės ant jos užlašinus kelis lašus. Praskiedus su augaliniu aliejumi įtrinti krūtinės ar saulės rezginio sritis, padus, riešus. Taip pat patirsite malonumą išsimaudę vonioje su keliais lašeliais šios nuostabios sinergijos.

Kinų medicina jau seniai naudoja eterinius aliejus, nes jie gali padeda nukreipti gydomąjį poveikį į tam tikrą akupunktūros tašką, kanalą ir suaktyvinti susijusią energetinę organų sistemą. Eteriniai aliejai tarsi perteikia gydymo ketinimus ir padeda išvalyti kanalų blokus bei pašalinti nereikalingas sankaupas. Be to, eterinių aliejų naudojimas kartu su akupresūra turi stipresnį sinerginį poveikį, nei veikiant akupresūrinius taškus atskirai. Kartu su akupresūra eteriniai aliejai naudojami tam, kad suaktyvinti taškus ir atverti kanalus organų gydymui ar skausmo pašalinimui, jie veikia kaip katalizatoriai. Raktas į efektyvumą, tinkamai parinkti eteriniai aliejai ar jų sinergijos. Eteriniai aliejai turi stiprią gyvybinę jėgą, aukštus vibracinius dažnius ir gali pagelbėti šalinant drėgmę, suaktyvinant blužnies či, nudrenuojant kūną,  šalinant lėtinį nuovargį,  sausinant gleives ir kita.

Pateikiu keletą atliktų tyrimų, kurių išvadose nurodyta, kad grupėse, kuriose akupresūra buvo taikoma kartu su aromaterapija, buvo fiksuojamas reikšmingesnis sveikatos pagerėjimas nei kitose grupėse. Be to, pažymėta, kad ši terapija saugi, ekonomiška ir daugeliu atveju ją gali įgyvendinti šeimos nariai, kurie nėra profesionaliai apmokyti.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25880034/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27863613/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15130569/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28986942/

Daugiau straipsnių